Nieuws

Vw2a legt brug tussen aardrijkskundeles en praktijk.

By mei 19, 2017februari 15th, 2021No Comments

Vw2a legt brug tussen aardrijkskundeles en praktijk.

Begin maart hebben de leerlingen van Nederlandstalig 2 vwo zich ter plaatse kunnen oriënteren op het Jal-terrein aan de St. Josephstraat. Deskundigen van buiten het Cambreur College hebben op school eerst het project ingekaderd.  Na ruim twee maanden onderzoek vooral tijdens de aardrijkskundeles,  hebben de leerlingen op 18 mei ten kantore van Casade in Dongen hun projecten gepresenteerd. Daarbij werden officiële bouwtekeningen, “moodboards” en plattegronden van woningen getoond en verduidelijkt. In het publiek waren naast de aardrijkskundedocente ook de heer Thielen en deskundigen aanwezig van Cier architecten, Lavertuur projectontwikkeling, Casade en de gemeente Dongen. Het Jal-terrein is nog niet ontwikkeld en er staat een oude schoenenfabriek, die die status heeft van een monument. De leerlingen konden met bestemmingsvoorstellen komen voor het monument, en die liepen uiteen van zorginstelling voor lichamelijk gehandicapten, een interactief filmmuseum, een foodstreet, van een theater tot een aanknopingspunt voor een binnenlandse “wereldreis”. Daarnaast zijn woningen op het terrein gepland, waarbij de afwegingen helder moesten worden gemaakt. De deskundigen waren bij twee groepjes zeer onder de indruk van de presentatievaardigheden van onze leerlingen. Na de laatste presentatie hebben mevrouw Ten Thije en de deskundigen zich gebogen over de diverse groepsresultaten, twee projecten bleken een beetje boven de rest uit te steken. De leerlingen die het project Josephhof hebben uitgewerkt zijn vanmiddag uitgeroepen tot prijswinnaars. Er was voor snoep gezorgd. Alle groepen hebben goed aan dit project gewerkt, wie weet dat we in de toekomst in een bebouwde wijk op het Jal-terrein uitgewerkte ideeën van onze leerlingen gaan zien. We hopen dit project ook volgend jaar te kunnen continueren, misschien voor een ander gebied binnen de bebouwde kom van Dongen. Onze leerlingen zijn enthousiast over het leggen van een brug tussen theorie in het boek en de dagelijkse praktijk bij het plannen van nieuwbouw!

AGENDA

Start CPE tekenen mavo tot en met vrijdag 17 mei Eind datum: 17 mei
Read More
meivakantie Eind datum: 03 mei
Read More

Contact